Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak se opravdu bohatí lidé dostali k svému majetku? Nejsou to lidé, kteří by byli chytřejší než vy. Neumějí o tolik více než vy. Jen byli draví a neměli strach riskovat. Zpravidla měli i na své straně štěstí. Především však byli těmi, kteří vycítili zajímavou obchodní příležitost, mezeru na trhu v jejím počátku. Taková chvíle pak dává šanci získat obrovskou sumu peněz. Je jen otázkou času, kdy se začnou kryptoměny obchodovat za násobky jejich aktuální hodnoty. Proto i vy buďte na počátku světa, co změní současné principy placení.

nastavení obrázků

Proč kryptoměny
Kryptoměny si získali svou oblibu proto, že se jedná o způsob placení aktivem, které není možné nijak ovlivnit vnější autoritou. Neexistuje možnost, jak měnu padělat a není cesty, jak změnit její kurz směrem vzhůru nebo dolů jinak, než vlivem změn nabídky a poptávky. U některých uživatelů hraje roli i to, že placení s pomocí kryptoměn je zcela anonymní. Těžba bitcoinu bude probíhat stále pomalejším tempem, což představuje prostor pro zvyšování jeho kurzu. U bitcoinu je i známé kolik je možné vytěžit celkem a kdy bude těžba zcela ukončena.

odložená mince

Těžíme doma
I s pomocí vašeho počítače můžete těžit některou z kryptoměn. Pokud se zaměříte na těžbu litecoinu je třeba zakoupit ltc miner. U litecoinu se vyplatí jeho těžba v případě, že si jej uchováte a budete prodávat v budoucnu. Současný kurz je velmi nízký, ale litecoin je právě jednou z měn, která má obrovský potenciál růstu. Při těžbě v soukromí v podmínkách jedné osoby je těžba nákladná především na spotřebu elektrické energie. Platbu za elektrickou energii budete provádět každý měsíc, zisky z prodeje kryptoměny však budete realizovat až v budoucnu. Nejedná se tedy o investici, která se vám vrátí během prvního měsíce. V blízké budoucnosti však můžete z prodeje litecoinu získat i stonásobek dnešní hodnoty.