Léto nám pomalu začíná klepat na dveře, což znamená nejen nutnost svléci si přebytečné svršky, ale také začít přemýšlet, jak ho budeme trávit. Spousta lidí si představuje, že většinu letních prázdnin stráví ve vodě, což samozřejmě není vůbec marná představa. Přeci jen se tak člověk nejen zchladí, ale zároveň trochu posílí i své kosterní svalstvo. Navíc plavání je pozitivní i co se kondice týče. Jen to chce vědět, kde chodit plavat. Veřejná koupaliště jsou často narvaná a s rybníky to není o moc lepší. Proto je dobré si pořídit svou vlastní vodní plochu.

Nejedná se sice o nic levného, i když hodně zde záleží na typu vodní plochy, nicméně tato investice se i s výše uvedených důvodů nakonec vždy vyplatí. Koupit si některý z vhodných bazénů do země bazenygluc.cz rozhodně není špatný počin, spíše naopak.

Čistá voda

Na velikosti sejde

Zásadní je v tomto případě velikost. Majitelé menších pozemků asi příliš dlouho přemýšlet nebudou, nicméně lidé s velkými zahradami logicky budou chtít i adekvátní vodní plochu. A zde je tak trochu zakopaný pes, jelikož velké bazény obvykle stojí velké peníze. Na druhou stranu v menším krcálku si člověk příliš nezaplave. I když existují způsoby, jak se to dá alespoň trochu obejít, a sice protiproud. Jedná se o zařízení, jenž je schopné vytvářet proti plavci dostatečný proud k tomu, aby vydržel plavat na jednom místě. Takto je možné vydržet klidně i hodiny a člověk tím posílí jak svalstvo, tak i kondici. Protiproud však není nejlevnější záležitostí, i když často stojí mnohem méně než celý velký bazén.

Balónky na hladině

Ochrana

Ať už si člověk vybere velkou či menší vodní plochu, bude ji muset hlídat před nečistotami. K tomuto účelu se krom jiného používají i speciální plachty, s jejichž pomocí je možné snadno zakrýt celou hladinu. Tyto plachty pak nepropustí do bazénu ani jeden lísteček. Podobně je možné využít i zastřešení. Za to je však potřeba si připlatit mnohem více.