Vypůjčit si dodávku pro jízdu s kamarády v rámci prodlouženého víkendu nebo delšího pobytu není nic obtížného. Výhodou je přijatelná cena této služby a splnitelné podmínky, jimiž jsou platné doklady (občanský a řidičský průkaz B), trvalý pobyt na území ČR a složení vratné kauce.

V ceně bývá povinné ručení a dálniční známka, případně havarijní pojištění, někdy se ovšem vyplatí sjednat doplňkové pojištění pro případ poškození vozidla vlastní vinou, s minimální spoluúčastí.

rovná silnice

Pravidla pro cestování s vypůjčenou dodávkou

Nepřeceňujte své schopnosti – nemáte-li zkušenosti s řízením tak velkého vozu, raději se spoléhejte na někoho zkušeného. Jistou možností je také vyžádat si v půjčovně dodávek Praha vůz s řidičem. Přeceňování vlastních schopností může skončit tragicky, v tom lepším případě havarovaným vozidlem s „pouhou“ škodou na majetku.

jízda po mostě

Pozor na aquaplaning – jedna z nejnebezpečnějších událostí na silnicích, která dokáže zaskočit i zkušené matadory. Vzniká v okamžiku, kdy za trvalejších srážek zůstává na některém úseku silnice vodní vrstva, a kdy při jejím průjezdu nestačí vzorek pneumatik tekutinu odvézt a ta vytvoří mezi pryží a asfaltem vodní blánu. Zvláště nebezpečné jsou takové události na dálnici při vysokých rychlostech, tehdy může dojít i k vážným nehodám. Za deštivého počasí se vyplatí snížit výrazně rychlost v nepřehledných úsecích a tam, kde máte podezření na rozsáhlé vodní kaluže. Je prokázáno, že k tomuto jevu většinou nedochází až při rychlostech nižších než 60 km/h.

Předávejte vůz ve stavu, v jakém jste si jej vypůjčili – zdánlivě naivní připomínka však může mít při jejím podceňování dalekosáhlé následky. Vozidlo musí být nejen ve stejném technickém stavu bez závad, ale musí mít i neporušenou karosérii, a to i uvnitř, a musí být čisté. Pravidlem je také tankování paliva do plné nádrže.