Existuje univerzální návod na to, jak být krásná? A co to vlastně znamená? V souhrnu nejspíše to, že krása je vizuální kvalita, která nám poskytuje sebevědomí a pocit, že se líbíme nejen sobě, ale i svému okolí.
Přestože krása je bezesporu primárně uvnitř nás samotných, jsme-li ženy, zajímáme se rovněž o svůj vnější vzhled. Aspekty krásy jsou hodně obecné, každé z nás totiž sluší něco jiného, hodí se k nám různé věci, a proto nemá smysl být obětí nějakých doporučení nebo trendů za cenu toho, že se pustíme do úprav, které nejsou náš styl. Proto se následující tipy týkají zdůraznění naší krásy, ale musíme je samozřejmě aplikovat na takové úrovni, abychom zůstali sami sebou.
barvy na ruce a obličeji
1.       Oční linky
Ať už kulaté, ostré nebo silné, vždy je potřeba směrovat je podle typu našich očí. K aplikaci použijte tekuté oční linky nebo gelovou formu.
2.       Tvářenka
Abyste působila svěže a zároveň zářivě, je velmi účinné dodat vaší tváři jas a třpyt pomocí tvářenky. Můžete zvolit jemnější na denní nošení a odvážnější lesklejší odstíny na večer.
3.       Rtěnka
Rty jsou bezesporu dominantou ženství a ženského obličeje. Naše ústa, ať už mají jakýkoli tvar, můžeme zvýraznit pomocí rtěnky – matné nebo lesklé. Co se týče zvoleného odstínu rtěnky, nejlepší je zkoušet a zkoušet, co nám nejlépe sedne a v čem se budeme cítit dobře a slavnostně. Samozřejmě není od věci ladit barvu rtů podle celkového outfitu a barvy našich vlasů.
4.       Obočí
Nyní je v módě si upravovat obočí více, než tomu bylo dříve. Není neobvyklé, že žena má obočí umělé nebo nabarvené. Barvíte-li si vlasy, úměrně k tomu si nastavte i odstín vašeho obočí. Tvar a velikost linek nad očima by měly být opět v souladu s tvarem a typem celého obličeje. Co se týče materiálů, sáhnout můžete po očních stínech, linkách nebo tužkách.
snědá dívka
5.       Make-up
Základem dekorativní kosmetiky pro každý den je bezesporu make-up. Ať už tekutý nebo minerální, světlý nebo tmavý, lehký nebo matný krycí. Volte pečlivě, opět podle typu pleti, a především jej užívejte s mírou. Není nic horšího, než když je tvář krásné ženy zcela ukryta od maskou z několika vrstev make-upu.