Každý kdo se nastěhuje do nového domova, chce, aby právě ten jeho, byl útulný, což je samozřejmě logické, neboť v útulném domě se lépe žije a je příjemnější atmosféra. Pojďme se společně podívat na to, co váš obývací pokoj promění v ještě útulnější prostor.

obývací pokoj II

1.       Květiny

V každém útulném obývacím pokoji nesmí chybět minimálně jedna květina. Květiny můžeme ladit tak, aby květem spadali do našeho interiéru. Interiér nám doplní i například nějak palma. Samozřejmostí by bylo být, že žádné Vánoce se neobejdou bez Vánoční hvězdy a Vánočního kaktusu.

2.       Polštářky

Ačkoliv se polštářky především mužům zdají jako naprostá zbytečnost a plýtvání peněz, opak je pravdou. Správně zvolené a umístěné nádherně podtrhnou váš interiérový design. Nicméně tak jako se vším, nic se nesmí přehánět. Záplava polštářů bude působit přeplácaně a nevkusně. Nehledě na to, že to budou obří lapače prachu, které mohou vadit především alergikům.

3.       Závěsy

Nejenže závěsy jsou praktické a chrání vaše soukromí, ale pokud je budeme ladit například s polštářky, určitě neprohloupíme a krásně zútulníte obývací pokoj.
obývací pokoj

4.       Svíčky

Obzvlášť v podzimním a zimním období na našem konferenčním stolku nesmí nějaká ta svíčka chybět. Nejenže světlo svíčky zahřeje na duši, ale pokud máme vonnou svíčku s čistými éterickými oleji, můžeme svíčky využít i k aromaterapii, čímž zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

5.       Lampička

V každém útulném obýváku nesmí chybět. Jen si představte tu pohodu, kdy máte za rozsvícenou lampičku, sedíte, čtete knihu…. Z tohoto obrazu pohoda a útulnost jen dýchá.

6.       Obrázky

Pokud máte nějaké rodinné fotografie, neváhejte si je vystavit na zeď. Neustále budete mít na očích krásné vzpomínky, které vždy zahřejí na duši.

7.       Dekorace

Nikdo nemluví o obřích kýčovitých dekoracích (těm se opravdu radši vyhnete!), ale například malé dřevené zápichy do květináčů váš interiér krásně doplní. Další vkusnou dekorací mohou být například dřevěné hodiny na zdi.