Každý si určitě pamatuje svoje první zvířátko, které měl ve svém pokojíčku. Je pravdou, že každý začínal s jiným živým tvorem. Přesto většina z nás měla doma křečka. Existuje několik druhů, od poměrně maličkých kuliček, až po docela statné válečky. Jenomže s ním není taková zábava jako třeba se zakrslým králíčkem. Křeček totiž převážně přes den spí a nechce být rušen, což my zase máme úplně naopak. Když chceme spát, tak nejvíc řádí. Je pravda, že mnohdy se časově sejdeme a můžeme si společně hrát, ale protože tomu většinou tak není, tak je třeba mu do jeho bytečku koupit něco pro zábavu.

kolotoč pro křečk

Vytváříme domov pro křečky

Asi nejhodnějším ubytovacím prostorem je akvárium nebo plastový box. Jim se moc do výšky lézt nechce, tak je vskutku zbytečné, aby se jim kupovalo něco zbytečně vysokého. Ale rádi běhají, tudíž vyhrajeme s vhodnou délkou. Tam mu můžeme připravit na cestě několik překážek, které musí zdolat, než si proběhne celou trasu. A oni to mají vskutku rádi. Různé prolézačky, domeček, kam se mohou schovat a také si rádi odskočí na kolotoč pro křečky. Jen by neměl příliš vrzat, jelikož to by si moc kolotoče žádný křeček neužil. Při první příležitosti, jak by nás zbudil, tak by se mohl s touto hračkou rozloučit.

kolotoč

Všechno má mít své místo

Potřebují mít oddělené prostory na krmení, napáječka je naprosto ideální na vodu. Co ale mnohdy nemají, protože to málokdo ví, je prostor na koupání. Nebojte se, nebudete jim dělat lázeň s bylinkovou esencí, jako relaxační prostředek. Jejich koupání je ve speciálním písku, který je zároveň vhodný pro činčily. Dá se do prostorné misky, nejlépe keramické nebo i skleněné, a když vydržíte, tak se pokocháte, jaké cvičební kreace dovedou. Čistí si tím tak srst, která je pak hladká a lesklá. Měli bychom být na pozoru mu do jejich prostoru dávat umělé věci. Přece jenom jsou to hlodavci a ti nenechají nic v klidu. Kousky plastu jim mohou skutečně ublížit a to nikdo nechce. Naše přání je, když si na ně zvykneme, aby nám dělali společnost celý život. Alespoň tedy ten jejich křeččí.