Potřebujete zvýšit libido, sexuální výkonnost anebo jen vyřešit neplodnost? Zvyšte si reprodukční zdraví pomocí peruánské macy. O co se vlastně jedná?

Co je peruánská maca

Peruánská maca je také nazývaná jako peruánská viagra nebo peruánský ženšen. Jedná se o prastarou bylinu peruánských And, kde ji konzumuje místní populace v různých podobách. Kořen macy peruánské připomíná řepu. Její průměr je 2-8 cm a na délku může měřit až 18 cm. Barvou připomíná brambory, ale může být i bílá, žlutá, růžová nebo červená. I když je barva jiná vždy se jedná o jednu a tu samou bylinu jen se pyšní jinými léčebnými účinky.

prášek

Peruánská maca a její účinky

Peruánská maca má blahodárné účinky pro lidské tělo. Přispívá k normální mozkové funkci. Hlavním jejím účinkem je podpora neplodnosti jak u mužů, tak i žen. Obsahuje totiž látky, které působí na větší vytrvalost a výkonnost. Peruánská maca také velmi příznivě působí na vitalitu, zdraví a odolnost. Udržuje pevnost svalů a díky tomu i přispívá k sebevědomí. Tato bylina se řadí mezi adaptogeny. To znamená, že napomáhá tělu lépe se adaptovat na okolní podmínky. Černá maca se doporučuje pro sportovce. Slouží totiž jako zdroj přírodní energie.

lékarník

Peruánská maca a vitamíny

Bylina obsahuje i mnoho užitečných vitamínů. Maca obsahuje aminokyseliny, vitamíny B1, B2 a B6, také vitamíny C a D. Dále se pyšní stopovými prvky a minerály jako je železo, vápník, draslík, jód a hořčík. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vlákninu.

Jak bylinu konzumovat

Peruánskou macu v našich podmínkách seženete v podobě tablet nebo jako prášku. Můžete ji použít při přípravě marmelády. Denně se doporučuje konzumovat 5 – 7 gramů což odpovídá 1 malé lžičce. Prášek můžete také rozmíchat ve vodě, nebo třeba v mléce. Pokud milujete smoothie tak i tak lze maca konzumovat. Na internetu najdete i mnoho receptů, jak prášek macy zapracovat do různých jídel nebo nápojů. Peruánskou macu je dobré užívat 3 – 6 měsíců a poté udělat alespoň 2 týdny pauzu.