Jak si představuji ideální svět? Třeba i tak, že v něm žijí lidé, kteří jsou do jednoho dostatečně finančně zajištění a mohou si tudíž dovolit kdykoliv zaplatit za všechno, co potřebují k tomu, aby byli šťastní.

Ovšem jak všichni velice dobře víme, náš svět ani zdaleka ideální není. Což znamená mimo jiné i to, že jsou v našich řadách mnozí lidé, kteří nemají po finanční stránce ani trochu na růžích ustláno.

Jenže i ten, kdo se nemá dobře, se pochopitelně dobře mít chce, i ten, kdo nemá na vše, co ke své existenci potřebuje, po tom touží. A aby bylo dosaženo toho, co k životu člověk potřebuje, musí si tento nejednou nějaké ty finanční prostředky aspoň půjčit.

mince USA

Ovšem ne každá finanční instituce vyjde vstříc každému, kdo o její služby projeví zájem. Je celá řada případů a situací, kdy člověk o půjčku zažádá, ale nedočká se jí, protože je jeho žádost definitivně zamítnuta. A co má dělat ten, jemuž řekli, že není dostatečně bonitní, protože má dejme tomu negativní záznam v registrech dlužníků, jenom vcelku nízké příjmy či špatně vypadající daňové přiznání, co si má počít ten, komu se nevěří třeba kvůli dalším nabraným a dosud nesplaceným půjčkám, exekucím a podobně?

německá mince

Volbou někoho takového by se měla stát hypotéka bez doložení příjmu, u níž ty právě popsané problémy zase až tak významnou roli nesehrávají. Jistě, ani zde se nedočká půjčky jen tak někdo, ale přesto je taková nebankovní hypotéka něčím, na co se mohou mnozí lidé v nesnázích stoprocentně spolehnout. U ní se totiž dává za půjčení finančních prostředků do zástavy nemovitost, a díky této záruce se dá půjčit i neideálnímu žadateli, pokud má tento aspoň na nízké splátky.

A tak se právě na takovou nebankovní společnost obracejí ti, jimž jinde není přáno. Protože si tady přijdou na své. A ať už potřebují peníze na spotřebu nebo na podnikání, dočkají se jich.