Zaměstnanec má velmi snadnou situaci ve chvíli, kdy žádá o úvěr a je třeba doložit výši příjmů. Stačí přijít k zaměstnavateli, nahlédnout do účetnictví a nechat si potvrdit čistý příjem za poslední tři měsíce. Mnohem složitější situaci mají osoby podnikající. Podnikatel prokazuje výši příjmů podle daňového přiznání a zpravidla není možné předložit jen jedno. Většinou je třeba doložit daňová přiznání až za tři poslední roky! Banka pak posuzuje klienta podle výše zisku a určuje, zda je schopný hypoteční nebo jiný úvěr splácet.
čtyři ruličky
Co když ale podnikatel daní paušálem? Co když jeho výše zisku uváděná na daňovém přiznání neodpovídá skutečné výši příjmů? V takové chvíli si podnikatel chce zažádat o hypotéku bez dokládání příjmů. Bohužel s novým zákonem o spotřebitelských úvěrech už uvedenou půjčku není možné poskytnout. Je však možné poskytnout půjčku, která má velmi příznivé podmínky. Toleruje celou řadu skutečností a příjmy klienta je možné posoudit podle zcela jiných ukazatelů než jen zisk uvedený na daňovém přiznání. Na půjčku můžou dosáhnout i ti, kteří většinou v bankách nemají šanci a jejich žádost bývá zamítnuta.
mince na kalkulačce

Zamítnutí v bance, jinde máte šanci
Bankovní ústavy se řídí velmi přísnými pravidly při posuzování bonity klienta. Oproti nim mají nebankovní instituce mnohem lepší podmínky. Mohou poskytnout půjčku i klientům, kteří z nějakého důvodu u banky neuspěli. A pokud opravdu není možné doložit příjmy klienta žádnou cestou? I v takové situaci si nebankovní poskytovatel poradí. Stačí si dohodnout ručitele a ke smlouvě o úvěru přizvat třetí osobu, která příjmy doloží. Vyřízení půjčky je velmi snadné a její schválení zabere jen několik málo hodin od doložení všech požadovaných dokumentů. A jestli stále váháte nechejte si zpracovat nezávaznou kalkulaci, která vám představí vaše možnosti.