V současné době jsou velmi populární Bio produkty. Ještě před lety se jednalo o předražený sortiment, který si mohli dovolit jen dobře situovaní lidé. V současné době jsou tyto produkty cenově dostupnější a pořizují si je lidé, kteří mají buď zdravotní problémy, nebo jim záleží na zdravém životním stylu a chtějí žít v symbióze s přírodou bez zbytečného zásahu chemického průmyslu. Pod pojmem Bio produkty si představíme především potraviny. Zelenina, ovoce, luštěniny, cereálie, mléčné výrobky, ale také maso a masné výrobky.
Čistě přírodní produkty
Ovšem nejedná se jen o potravinářské zboží. Ruku v ruce s potravinami jde přece také kosmetika a drogerie. Pokud někdo chce jablko bez fosfátů, asi se nespojí s neekologickými přípravky na mytí nádobí nebo praní prádla. Je zřejmé, že o přírodní kosmetiku a drogerii je velký zájem. Někdy jsou to právě zdravotní důvody, které nutí člověka k tomu, aby hledal zdravější a vhodnější alternativy. Například kožní problémy nutí člověka k tomu, aby hledal takové prací prostředky a mýdla, která nebudou zbytečně dráždit a zraňovat jeho pokožku.
Přírodní kosmetika
Pojďme si ve stručnosti stručně definovat, co vlastně znamená přírodní kosmetika. Základem tohoto zboží jsou především čistě přírodní složky, které obsahují dostatečné množství vitamínů, antioxidantů, které podporují přirozenou funkci pokožky. Protože neobsahují syntetické látky, konzervanty, umělá barviva, nepředstavují zbytečnou zátěž pro naše tělo. V neposlední řadě jsou také ohleduplné a šetrné k životnímu prostředí.
Koupelnové kuličky
V současné době najdeme i na českém trhu celou řadu velmi schopných výrobců a stejně tak není problém zboží sehnat. Ve větších prodejnách se zdravou výživou je k mání také zboží s přírodní kosmetikou a drogerií a dokonce v některých řetězcích drogerie najdete bio koutky s těmito produkty. Pokud žijete v lokalitě, kde nemáte žádnou známou drogerii nebo zdravou výživu, můžete si zboží objednat v některém z e-shopů, kterých přibývá, protože v současné době se lidé zajímají o tuto oblast více než kdykoli předtím.