Stejně jako vše ostatní, i móda podléhá vývoji. A to se týká i ideálních lidských proporcí. Zatímco před několika sty lety byla ideálem žena širokých boků, neboť se věřilo, že bude snadněji rodit (a to bylo v době, kdy žena měla v průměru sedm až deset dětí a lékařská péče rozhodně nebyla na dnešní úrovni, důležité), dnes je trend opačný.

Zjistilo se totiž, že štíhlý člověk je zdravější a méně náchylný k nejrůznějším chorobám jako je cukrovka či onemocnění srdce. Avšak jako v každé době, i dnes se najdou lidé, kteří svou touhu po štíhlé linii ženou až do extrému.

detox1

Výsledkem je pak anorexie a veškeré problémy s ní spojené. Například ženy mohou ztratit schopnost mít děti, nehledě na další přímá zdravotní rizika, které tento stav přináší.

Ačkoliv se o tomto problému mluví velmi často, přesto to nezastaví ženy, které si myslí, že jsou tlusté a snaží se shodit přebytečné kilogramy jakýmkoliv způsobem.

Problémem je, že současný životní styl štíhlé svalnaté postavě příliš nenahrává. Obvykle totiž ráno vstane, připraví snídani pro celou rodinu, odveze děti do školy či do školky, sedí více než osm hodin v práci, pak jede domů, kdy cestou případně opět vyzvedne děti, udělá s nimi domácí úkoly, připraví večeři a unaveně se svalí do křesla.

detox2

A není divu, tento životní styl je skutečně psychicky náročný. Jak je však vidět, příliš příležitostí k formování postavy neposkytuje. Proto není divu, že se mnohdy uchylujeme k nejrůznějším berličkám, jako jsou například prášky na hubnutí Adipex, které nám slibují štíhlou postavu bez jakékoliv námahy.

Údajně fungují na principu povzbuzování a zrychlení metabolismu, který tak začne spotřebovávat více energie. To vše je sice krásné, ale efekt je obvykle skutečně mizivý. Pokud chceme opravdu štíhlou postavu, pak nezbývá než chodit pravidelně cvičit. Nic jiného nám skutečně nepomůže.