Betonový plot montáž, to je výraz, který vyhledávají na Internetu mimo jiné i zoufalí lidé, kteří si opatřili ve stavebninách betonové oplocení z prefabrikovaných dílců, a zjišťují, že tato práce je nad jejich síly či možnosti. Nakoupit potřebný počet panelů a sloupků je poměrně snadné, stačí vše dobře spočítat, uzavřít objednávku, zaplatit a čekat, až se zpoza rohu ulice objeví kamion či jiné vozidlo s nakladačem a materiál vám složí před domem nebo na zahradě.

kamenná zídka

Tím to však nekončí, ale teprve začíná.

Musíte vykopat otvory pro sloupky – tady může vzniknout první zádrhel, neboť vás může nepříjemně překvapit zemina. Co když narazíte při výkopu na velký balvan, skalisko, stavební suť, písčitý podklad nebo velmi tvrdý jíl? Pro netrénovaného jedince docela povyražení a někdy i situace, končící úrazem či nemocí. Svěříte-li montáž odborníkům, v zásadě vás tohle vůbec nemusí „vzrušovat“.

betonový plot

Betonové panely se pokládají na sebe – to si jistě domyslíte, resp. o tom již asi víte při nákupu betonového oplocení, ale co vás může zaskočit, je jejich hmotnost. Každý kus váží něco kolem sedmdesáti kilo a navíc se s ním musí zacházet „v rukavičkách“. Jakmile vám deska spadne na zem i z malé výšky, může popraskat a polámat se.

Každou z desek budete pokládat na sebe, a když bude plot vysoký, dejme tomu dva metry, musíte zvednout horní řadu nad dva metry nad zemí. Jen si to představte, holýma rukama, pokud nejste zrovna zápasníci. V praxi se to ovšem provádí tak, že se využívá potřebné techniky, obvykle mobilního jeřábu, a s ním odborníci obvykle disponují.

Záruka na práci – montáž betonového plotu profesionály je fixována pojištěním, takže jste chráněni před poškozením vašeho majetku, kdyby k tomu náhodou došlo. Zároveň je na práci dle zákona vydávána záruka, jako u všech ostatních pracovních činností, což je zrovna u stavebních prací velmi důležitá záležitost.