Neustálý nárůst objemu online prodeje v České republice se nevyhýbá ani prodeji potravin, i tady již dnes můžeme hovořit o miliardovém byznysu. Nezbytnou podmínkou však je výkonná, propracovaná a funkční logistika, protože je mnohem složitější prodávat čerstvé potraviny, podléhající rychlé zkáze, než jiné spotřební zboží, například elektroniku.nákup v e-shopu platební karta
Kromě velkých řetězců, které nabízejí velmi široký sortiment především velkých značek, existují firmy, specializující se jen na konkrétní druh zboží, například nápoje nebo jen rozvoz piva nebo pizzy http://nakupovani.1001hry.cz/ případně farmářské výrobky.
Nespornou výhodou online nakupování je úspora času. Výběr v e-shopu trvá vždy nepoměrně kratší dobu, než když se zákazník vydá sám fyzicky do kamenného obchodu, někdo může ušetřit i na nákladech na dopravu. Velká část elektronických ochodů poskytuje významné slevy pouze při online nákupu. Stejně tak potěší donáška přímo do domu nebo bytu, hlavně pro starší nebo nemohoucí zákazníky.
Samozřejmě žádná služba, i takto deklarovaná, není nikdy zadarmo. Vhodné je najít si nejvýhodnější nabídku, některé obchody nabízejí doručení zdarma při doručení do druhého dne nebo při nákupu nad určitou finanční částku. Jsou i firmy, u kterých je možné po registraci a úhradě určitého paušálního poplatku za časové období dostávat zboží bez účtované ceny za dopravu. Překážkou může být pocit nakupujících, že si potraviny musí vybrat na místě, osobně, aby jim obchodník neposlal například povadlou zeleninu nebo oschlé rohlíky.nakupující žena radost notebook
Podle provedených průzkumů již nákup potravin online využila alespoň jednou více než polovina dotázaných. Jako největší výhody uvádějí úsporu času, výběr z pohodlí domova, dovoz domů a speciální sortiment. U prodejců oceňují nejvíce šíři sortimentu, záruku kvality, spolehlivost dopravy a přehlednost aplikace pro nakupování.