Půjčit si v dnešní době není žádný problém. O tom ví své snad každý, kdo se chtěl postavit na vlastní nohy a postavit si nebo koupit nový dům. Je to báječný pocit mít něco vlastního, ale jak na to získat peníze? Skrze hypotéku to sice jde, ale je to poměrně náročné. Člověk si musí uvědomit, že málokterá banka nebo společnost půjčí bez toho, aby byl člověk nějak základně zajištěn. Mnohdy se forma zajištění určuje podle toho, jak moc velkou částku můžete složit ještě před začátkem splácení. Samozřejmě pro vás bude lepší, když tato částka bude, co možná největší. Jak to ale udělat, pokud si nemůžete dovolit dát najednou větší částku?

sto procent

Řešením bude úvěr pokrytý na 100%

Ačkoliv se tento typ úvěru objevuje v nabídkách různých podniků stále méně, je nutné zmínit, že jde o tu nejotevřenější cestu, jak si dopřát nové bydlení. Není to o tom, abyste ušetřili, ale spíše o tom, abyste mohli začít stavět opravdu co nejdříve, a nemuseli přitom šetřit několik set tisíc, než se vůbec pro hypotéku rozhodnete. Možná však již nyní tušíte, že to s sebou přináší určitá úskalí. Jedním z nich bude především vyšší úroková sazba, která je charakteristická především pro nebankovní společnosti. Právě tím si tyto společnosti proplácej onu možnost, kterou vám dávají – půjčit si na bydlení bez základního kapitálu.

Proč zvolit stoprocentní hypotéku?

  • Nemusíte mít žádný základ peněz
  • Nic nebude bránit tomu, abyste začali stavět nebo si pořídili již postavený dům
  • Starosti ohledně financí budete mít kompletně pokryté

mince
Nezapomínejte na skutečnost, že hypotéka od nebankovní společnosti je zpravidla poměrně nevýhodná. Je to však taková daň za to, že si budete moci 100% hypotéku vzít. Když si tedy odmyslíte tyto nevýhody, které se týkají částky peněz, kterou na konci splácení vlastně přeplatíte, získáte tím úvěr, který vám otevře brány do svého osobního vlastnictví nějaké nemovitosti.