Speedminton, hra která neomrzí. Jistě si teď každý položil otázku, co to vůbec speedminton je. Jedná se o kombinaci tří sportovních her, která pochází z Německa. První hrou je squash, jehož podstatou je odraz míčku o stěnu. Druhou hrou je tenis a třetí velice podobná hra, jejíž prvky jsou zakomponovány do děje je badminton. Hru lze také najít pod názvem speed badminton či crossminton, na základě pojmenování raketových her, z nichž jsou využity sportovní prvky. Vzhledem k podobnosti jsou tedy zapotřebí rakety a košíčky nebo-li opeřené míčky díky jejich vzhledu. Hřiště, na kterém se poté celá hra odehrává jsou kurty o dvou čvercích o rozměrech 5,5×5,5 m, přičemž jsou od sebe vzdáleny 12,8 m. Hra se dá hrát jak ve dvou hráčích, tak ve čtyřech a to dokonce i na mistrovství světa a Evropy, které se v roce 2020 konalo v České Republice v Pardubicích.

Speedmintonové vybavení

Hru je možné hrát jak venku, tak vevnitř a stejně tak jak ve dne, tak v noci, tudíž kdekoli a kdykoli – na louce, v tělocvičně, na pláži atd. Na základě varianty hry dle vzdálenosti se volí také různé druhy košíčků. Lze však na trhu sehnat balení míčků na všechny vzdálenosti. Například balení speedmintových míčů Speedertube Mix obsahuje 5 ks. Obsahuje tedy jeden košíček pro krátkou vzdálenost, což je vhodné především do vnitřních prostor, ale také dva košíčky pro dlouhou vzdálenost.

Squash

Jeden košíček Cross speeder, který lehce odolá větru a je proto vhodný pro venkovní podmínky. Jeden košíček Night speeder, který je perfektní pro noční hru díky své fluorescenci. A nakonec balení obsahuje jeden fluorescenční kroužek, který funguje jako stabilizátor větru, jelikož má váhu, kterou zatíží míček. Je-li však záměrem hry se uvolnit, zrelaxovat či pobavit se s dětmi, jsou vhodným typem míčků Speedertube Fun, které jsou na krátké vzdálenosti schopny vyvinout rychlost až 260 km/h.