Bydlet ve městě, v jednom z bytů bytového domu, má své výhody, zejména co se týče pohodlí. Máte tu k dispozici teplou vodu a dálkové teplo v radiátorech, v domě bývá funkční výtah, do obchodu s potravinami to není daleko a podobné je to i s dalšími možnostmi nákupů spotřebního zboží. Svým způsobem je bydlení v bytě i anonymní a lidé se tu vůbec nemusí dobře znát. Potkávají se třeba jen jednou ročně na schůzích SVJ.

Tím bychom výčet výhod bydlení ve městě asi ukončili, a i když by se ještě něco pozitivního našlo, měli bychom se zmínit o těch úskalích, např. o smogu, hluku a zhoršených mezilidských vztazích, které panují v oblastech vyšší koncentrace obyvatel.

luční kvítí u mobilního domu

Mít vlastní pozemek je k nezaplacení

To nejcennější, co každý z nás má, je vlastní zdraví, nikoli pracovní kariéra. K čemu vám pak budou vydělané peníze, pokud skončíte v lepším případě jako invalida, a v tom horším se nedožijete ani důchodového věku? Proto stojí za zamyšlení, zda se neodstěhovat z města na venkov a nezměnit svůj životní styl tak, aby byl zdravější a klidnější.

květinová zahrada u mobilní dřevostavby

Jistě, na venkově nemáte moderní nákupní centra, pěší zóny, kulturní vyžití, ale do města se dá kdykoli na nákup zajet, a to samé platí i o restauraci, kinu, divadlu, vernisáži atp. Ovšem co vám v městském bytě schází, je vlastní zahrada. Je totiž něco úplně jiného vyjít na balkon s výhledem do protějšího domu, anebo na zahradu u dřevěného mobilního celoročního domu s výhledem do krajiny.

Balkon vám neposkytne tolik možností k pěstování ovoce a zeleniny, neposkytne vám posezení pod pergolou, nemůžete se tu projít bosky trávě s ranní rosou a stěží si tu utrhnete třešně z vlastního stromu. Na venkovské zahradě je také mnohem více pozitivní energie, než v přeplněných sídlištích, jste tu více v kontaktu s přírodou, máte to blíže do lesa, na louku, k rybníku, k řece, zvláště pak v rekreačních lokalitách.