Méně stresu ohledně technického stavu vozidla

Každý majitel vozidla v okamžiku, kdy usedá za volant, se cítí být zodpovědný za jeho technický stav, a dobře si uvědomuje, že selhání vozu na cestě bude muset řešit. Můžete mít svůj automobil v perfektním technickém stavu, ale stále to mysl – podvědomí nahlodává myšlenkou, že co kdyby přece jen něco selhalo, jak to řešit, kolik to bude stát, zda s opravou počkat nebo ji řešit ihned atd.

Tyto myšlenky určitých nejistot a pochybností nepřináší zrovna důvěru a vnáší naopak do organismu stres. A ten má pak vliv i na řízení vozu a v jistém slova smyslu na naši osobní pohodu a také na vyšší pravděpodobnost selhání za volantem.

zámek Hluboká nad Vltavou

Snazší je to v tuzemsku

Pronajmout vůz z půjčovny aut v Praze lze i na dovolenou v zahraničí, ale každá cesta za hranice republiky obnáší více starostí. Týká se to zdravotního a cestovního pojištění a případných komplikací při úrazech nebo onemocnění či hospitalizaci, jazykové bariéry, vzdálenosti, kterou musíte s vozem urazit, a s obtížemi v souvislosti s ubytováním.

Tuzemská dovolená je nejen bezpečnější, ale mnohdy i překvapivě zajímavější a bohatší http://starty.cz/clanky/zajimavosti/cim-jsme-bohatsi-tim-jsme-sobectejsi-proc/ na zážitky. Chce to jen vědět, která místa za to stojí, a kde se nebudete nudit.

Hrady a zámky – dovolenou můžete pojmout třeba jako okružní jízdu po historických památkách, je jich v naší zemi více, než dost a stěží se vám podaří v průběhu jedné sezóny navštívit většinu z těch nejznámějších.

Přírodní koupaliště – máte-li zájem o pobyt u vody, můžete se vydat na Slapskou či Orlickou přehradu, na Lipno, k veselským či suchdolským pískovnám na Lužnici, k Máchovu jezeru, nebo třeba na přírodní koupaliště Lazna v Borovanech. A to jsme zdaleka nevyjmenovali všechna zajímavá místa na koupání v přírodě.

výhledy na horách

Za dalekými výhledy – jste-li milovníky rozhleden a horských vrcholků s krásným výhledem do krajiny, navštivte Jizerské hory. Jistě vás potěší Horní Maxov, Mariánská Hora, rozhledna Bramberk, osada Jizerka, rozhledna Tanvaldský Špičák, rozhledna Štěpánka, rozhledna Královka anebo vyhlídka na vodojemu v Albrechticích v Jizerských horách.