Starat se o naše zuby, to nás učí naše matky už od nejútlejšího věku. Používat zubní kartáček se zubní pastou. V pozdějším věku přidáváme mezizubní kartáčky a mezizubní nit. Nicméně ani sebelepší zubní hygiena nezaručí, že nás zuby někdy nezačnou zlobit a musíme vyhledat zubaře. Zachránit se dá lecco, ale pravidelnou návštěvou zubaře se dá mnohým problémům předejít. Pravidelnými kontrolami se můžete vyhnout nejen bolesti, která bude každou zubní příhodu doprovázet, ale ušetříte i peníze za léčbu zubů, která je nezřídka kdy skutečně dražší záležitostí.

kartáček

Bohužel v současnosti najít zubního lékaře, který přijímá nové pacienty, je například v Moravsko-slezském kraji rovno zázraku. O mnoho lépe se mají lidé v Liberci, kde mají zubní ordinaci Liberec, která vám zuby nejen prohlédne, ale najdete zde i dentální hygienu a paradontologii. V případě nějakým problémů vám odborně vysvětlí a následně opraví vše potřebné, abyste mohli dále spokojeně chroupat mrkev a nemuseli se bát, že vám zub vypadne.

Zdravotnictví v České republice pamatuje na preventivní screening. Pravidelné prohlídky zubů bychom měli absolvovat 2x do roka. Jakákoliv výmluva, že nemáme čas je pouhá výmluva, což pochopíme ve chvíli, kdy nás zuby začnou zlobit. Většinou se to neobejde bez velké bolesti, a to bychom si měli dlouho zapamatovat a začít chodit pravidelně k zubaři.

zuby

Začít chodit na pravidelné kontroly k zubaři bychom měli učit i naše děti od nejútlejšího věku, právě proto, že ještě nemají žádný problém a budou to brát jako hru. A později, až už třeba nějaký ten problém přijde, i kdyby to bylo jen vytržení mléčného zubu, nebudou se zubaře v bílém plášti bát.

Nikdy bychom neměli podceňovat prevenci. Rentgen zubů, který nám zubař udělá, může odhalit vznikající problém, který ještě není vidět a nebolí. Bez včasného zásahu byste o zub mohli přijít.