Technika jde stále dopředu, nikdy dozadu. A můžeme být jenom rádi, protože bez techniky by to nešlo. My lidé jsem už tak zhýčkaní a chceme mít všechno hned a dokonalé, že bez techniky bychom to nebyly my. A tak můžeme být rádi, že existují lidé, kteří se o techniku zajímají a baví je. Víte, ono není vždy tak úplně jednoduché něco vymyslet. A co se týče techniky, tak to tady platí dvojnásob. A tak jsem si řekla, že se s vámi podělím o jeden případ. Bylo to na střední škole technické. Moc ráda jsem tam studovala, protože mě bavilo něco vymýšlet a nebavilo mě jen tak sedět a nic nedělat.

Někdy je technika složitá.

Chtěla jsem něco dělat, co má smysl. A tak technická škola pro mě byla velmi důležitá a taky jasná volba. A když jsem se na technickou školu dostala, tak jsem byla velmi ráda a nadšená. Konečně se mi splnil sen! A když potom uběhly tři roky na střední technické škole, tak jsme dostali všichni studenti úkol něco vyrobit nebo přednést nějaký dokonalý složitý plánek na něco, na cokoliv. To byla pro mě opravdu velká výzva, i když jsem tak úplně nevěděla, co mám dělat.

I hry jsou technika.

Trvalo mi tři dny a tři noci, než jsem si řekla, že budu dělat malého robota, který bude jako otvírák na láhve, Tak tady si řeknete, že je to úplně jednoduché nebo že je to blbost, ale když to pak máte zkusit vyrobit, tak to pak taková lehká sranda není. Trvalo mi to asi dva měsíce, než jsem na to přišla, jak to správně udělat, aby všechno fungovalo a učiteli se to nerozbilo hned po prvním použití. Technika je vážně něco a nic není tak úplně lehké, jak se může na první pohled zdát. A tak jsem byla vážně moc ráda, když se mi robot otvírák povedl. A musím taky se pochválit, protože můj výtvor patřil mezi deset nejlepších. Nakonec jsme skončila jako čtvrtá, ale i tak to byl pro mě velký úspěch. A další moje výtvory tak byly velmi skvělé a povedené. Taky jsme velmi ráda, že můj technický výtvor, otvírák, slouží dál. Vzal si ho můj otec, který ho využívá na své láhve s pivem. Zajímavé.