Vedro k padnutí. Pot nejen kape, ale přímo teče a vy už po několikáté tajně v duchu děkujete za loňské slevy a geniální koupi bazénu pro celou rodinu. Bazén je to libový. Čtyři metry na délku, metr a půl do hloubky. Ideální na letní radovánky i kratičké osvěžení. Člověk si zaplave, zalenoší na lehátku, prostě relaxace. Ale pořád je zde řeč o dospělých lidech. Co však ale děti? Ty v tak velkém bazénu musíme neustále hlídat, aby nesklouzli z lehátka pod hladinu vody, nevypadly z kruhu nebo neztratili rukávky. Zkrátka a dobře jim musí být rodič neustále k dispozici a v dostatečné vzdálenosti pro případ nehody či potřeby. Jednoduše se na to vykašlete a pořiďte dětem vlastní mini verzi vašeho krásného bazénu.
relax v bazénu

Jak ale vybrat ten nejvhodnější?

 
Bazének, který má vydržet několik sezón, nebude stát sto-padesát korun v akci v supermarketu. Je třeba trošku pustit žilou a zábava bude o to větší. Při výběru bazénku je potřeba hledět na několik kritérií. Zodpovězte si otázky. Kde bude bazének umístěn. Na rovné ploše, do svahu, na trávě či dlaždicích.  Dle toho volte materiál. Kolik lidí, dětí, bude nafukovací bazének využívat a jak často? Je rozdíl v tom, když člověk nafoukne bazének sotva dvakrát za sezónu pro osvěžení jednoho malého kluka anebo bude koupání dennodenní chlebem větší smečky dovádějících dětiček.
 chlapec u plotu

Zásady k užití bazénku

 
Nikdy, opakuji, nikdy nenechávejte děti bez dozoru. Ano, koupí jsme si ulovili trochu času a klidu po sebe, protože do i z bazénu zvládnou děti sami, avšak mějte stále na paměti, že se lze utopit i v centimetru vody. Dále používejte v bazénu předměty, které nepoškodí jeho funkci a konstrukci. A nepoužívejte žádnou chemii do vody. Dětská pokožka je citlivá a navíc, vzhlede k tomu, kolik vody dětičky při hraní vypijí, je čistá voda nejlepší.
I vy si dětský nafukovací bazének zamilujete. Při hlídání ratolesti si v něm krásně smočíte nohy a večer, až děti budou spát a vy budete pořádat zahradní party s přáteli, si ve vodě zchladíte nějaké to pivo na žízeň.